ksiegi_parafialne_nieoceniona_pomoc.jpg

Jedną z cech Kościoła katolickiego jest to, że gromadzi on bardzo wiele informacji, które mogą być bardzo cenne przy pracy genealogów. Same księgi parafialne, obojętnie czy parafia funkcjonuje w dużym mieście czy w maleńkiej wsi, dokładnie dokumentują szereg spraw.

Są narodziny, chrzty, sakramenty oraz zgony – to wszystko znajduje swoje odbicie w księgach prowadzonych przez proboszczów. Bardzo często można tam znaleźć wiadomości sprzed dziesiątek, a nawet setek lat – trzeba tylko dobrze poszukać. Warto też szukać dobrych restauracji na organizację chrzcin, jak np.: http://alegloria.pl/pl/event/chrzciny-w-restauracji

Niektórzy księża bez większych oporów udostępniają informacje zainteresowanym, o ile ci udowodnią, iż poszukują wiedzy z dobrymi intencjami. Z treści ksiąg można wyczytać sporo, więc nie jest zaskoczeniem, że genealodzy chętnie do nich sięgają.

Można tym sposobem wyjaśnić sporne kwestie dotyczące dat narodzin lub śmierci przodków i bywa to znacznie łatwiejsze aniżeli w przypadku archiwów lub dokumentów zgromadzonych w urzędach. Odwiedzenie parafii w miejscach, w których żyli członkowie badanej rodziny jest zatem obowiązkowe.

Atrakcyjne i wygodne mieszkania poznań w przyjaznej okolicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *