www.liniawz.pl

na_tropie_zbrodni_komunizmu.jpg

Dzieje naszego kraju są burzliwe i nierzadko dramatyczne, ale te stosunkowo niedawne wciąż nie doczekały się uczciwego rozliczenia. Mamy na myśli epokę komunizmu, który przez ponad 40 lat nie tylko hamował cywilizacyjny rozwój Polski, ale również był czasem licznych zbrodni dokonywanych na polskim narodzie w imię chorej ideologii.

Najgorzej i najbardziej krwawo wyglądały pod tym względem czasy stalinowskie, kiedy to aparat bezpieczeństwa rozprawiał się z walczącymi o wolną Polskę Żołnierzami Wyklętymi. Ofiary reżimu bardzo często trafiały do zbiorowych nieoznakowanych mogił, a ich bliscy nigdy nie mieli szansy godnie pożegnać swoich synów, mężów i ojców.

Dziś się to zmienia, ponieważ o ofiarach i zbrodniarzach wiemy coraz więcej. Całkiem niedawno na warszawskiej „Łączce” odkryto dziesiątki ciał pomordowanych przez komunistyczny aparat represji.

Jedynie winni ich śmierci w przytłaczającej większości uniknęli jakiejkolwiek kary. Być może dzięki aktywności historyków oraz działaczy społecznych tę sytuację uda się zmienić.

http://www.warbud-beton.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *