projektowanie systemów informatycznych

nasz_wklad_w_muzealne_zbiory.jpg

Wcale nie jest tak, że sale muzealne zapełniają się wyłącznie eksponatami pozyskanymi na drodze specjalistycznych badań lub sprowadzonymi z zagranicznych ośrodków badawczych. Nie licząc dzieł sztuki, które rządzą się nieco innymi prawami, w gruncie rzeczy każdy z nas może wzbogacić ekspozycję.

Bardzo często muzea pokazują swoim gościom przedmioty codziennego użytku lub rzeczy, które latami znajdowały się w prywatnych rękach. Nie można wykluczyć, że wciąż takie mamy – na strychach lub w głębokich czeluściach piwnic.

Kiedy powoływano do życia i urządzano Muzeum Powstania Warszawskiego, apelowano do mieszkańców stolicy, aby przynosili to, co pamięta powstańcze lata i być może nosi ślady tamtej wojennej historii. Przedmioty te były później badane i katalogowane, a część z nich można dziś podziwiać w murach muzeum.

Jeśli zatem wiemy, że któraś z rodzinnych pamiątek ma taką szczególną wartość – możemy pomyśleć nad jej zdeponowaniem w takiej placówce. Oczywiście ze względów sentymentalnych nie każdy jest na to gotowy.

Zobacz dlaczego rury pehd są najczęściej wybieranym produktem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *